Vlagyimir Putyin Iránba látogat a jövő héten
Putyin Teheránban találkozik Erdogan török elnökkel is.
Putyin Teheránban találkozik Erdogan török elnökkel is.
Lerakni könnyű volt, ártalmatlanítani nagyon nehéz lesz azokat az aknákat, amelyek Putyin háborúja miatt kerültek a Fekete-tengerbe. Volt rá példa, hogy tengeri aknák évtizedekkel a háború után is pusztítottak.
Az amerikai tisztviselők szerint Irán több száz drónnal támogatná Oroszországot az Ukrajna elleni háborúban, a katonákat pedig kiképezné az eszközök használatára. Eközben hétfő éjjel robbanás rázott meg egy oroszok által megszállt, stratégiai jelentőségű várost, Nova Kahovkát.
Az államfő szerint a két nép egyetért például abban, hogy az anya nő, az apa pedig férfi.
Tovább emelkedett az orosz–ukrán háború halálos áldozatainak száma a Csasziv Jar-i és harkivi rakétatámadások után. Az ukrán vezetés visszafoglalná a fekete-tengeri partvidéket, Litvánia nem tágít Kalinyingrád ügyében. Ezek a 138. nap legfontosabb hírei.
Lakosságarányosan a legtöbb ukrajnai menekültet Csehország, Lengyelország és Észtország fogadta be.
A holland miniszterelnök arra szólította fel a partnerországokat, hogy segítsék Ukrajnát fegyverekkel és gazdaságilag is.
Rinat Ahmetov az oligarchaellenes törvény hatályba lépésével indokolta a döntését. De nem tartja magát oligarchának.
Oroszországban olyan álláshirdetéseket adnak fel, ahol a jelentkezési feltételek között szerepel a gránátvető kezelése.
Reznyikov szavait azonban érdemes némi kétellyel fogadni, a valódi ellentámadásokat ugyanis ritkán szokták jó előre bejelenteni a sajtóban.
Az oroszok kezdetben könnyen felderítették a kereskedelmi drónok jeleit, mostanra azonban az ukránok megtanulták blokkolni ezt.
Az oroszok válasza sem késhet sokat.
A frontokon vasárnapig nem történt érdemi változás.
Az oroszok már pénteken kemény eszközök alkalmazásával fenyegették meg a litvánokat, ha továbbra sem engednék át a Kalinyingrádba tartó orosz áruforgalmat az országuk területén. A szokásos éves karbantartási munkálatokat végzi el a Gazprom az Északi Áramlaton, viszont sokakban felmerült a kérdés, hogy vajon a munkálatok végeztével újraindul-e a gáz a vezetékekben?
Oroszország és Ukrajna a világ legnagyobb csicseriborsó exportőrei között van, így az idei hozam akár 20 százalékkal is alacsonyabb lehet.
A francia gazdasági miniszter szerint még a tél beállta előtt, most kell meghozni a döntéseket, fegyelmezetten kell alakítani a szervezést, csökkenteni kell a fogyasztást.
Nagy többségük arról is meg van győződve, hogy sikerrel vennék fel a versenyt európai kollégáikkal.
Az Ukrajnát ért orosz agresszió is jól példázza, hogy a kelet-európai országok és a baltiak szuverenitása a NATO-tagságuk nélkül veszélyben lenne. Az Orbán-kormány által előszeretettel idézett amerikai realista külpolitikai iskola azt hirdeti ugyanis, hogy mindennél előbbre való a nagyhatalmi erőegyensúly.
Szükséges-e a magyarországi fesztivál- és koncertiparnak reagálnia a szomszédban zajló háborúra? Várnak-e a szervezők ukrajnai menekülteket vendégként, és hívnak-e orosz művészeket?
Kijevbe utazna Ferenc pápa, hisz benne, hogy pozitív hatása lenne. Az utazás még nem biztos, de nincs kizárva, hogy még augusztusban megvalósul, ha a pápa egészségi állapota engedi.